Novinky

Dětské pokoje 1-3

12.11.2018 10:40

Loď, farma a vesmír

V loňském roce - 2017 jsme započali rekonstrukce pokojíčků dětí. Stávající stav byl více než neutěšený, tak byl nejvyšší čas s tím něco udělat! Práce byly náročné a zdlouhavé, ale z výsledku jsme měli radost jak my dospělí, tak i děti.

První pokojík se nesl v námořnickém duchu.

Nejdříve byl nápad a hned po té následovala spousta dřiny a odříkání. Měli jsme ve většině případů stěští na šikovné pracanty - jen to obložení zdí byl takový technický oříšek pro podlahářskou firmu, která se s naším požadavkem nadmíru dobře popasovala.

I v letošním roce - 2018 se nám podařilo dát bokem nějaké penízky na zhotovení dalších dvou pokojů.

Vítězným tématem pro druhý pokojíček se stala farma.

Pokojík je laděn více dětsky, takže je určen převážně pro naše nejmladší klienty. Převažují zde zvířátka obvykle se nacházející na českých farmách a velkou chloubou se stala konstrukce se stříškou, rozdělující pokoj na dvě části, která tak nabízí soukromí obyvatelům pokoje.

A zatím poslední zrekontruovanou místostí je pokoj s vesmírnou tématikou.

Planety jsou vyrobeny v měřítku a můžou tak sloužit i pro výuku zeměpisu :-) Podlaha má představovat spolu s čelní stěnou, ve které jsou umístěny dveře, sluníčko a boky představují měsíc.

Doufáme, že i v příštím roce ušetříme nějaké finance na další zvelebování! Už teď se kolegové předhánějí v nápadech, jaká další témata by mohla posloužit v realizaci.

« zpět na výpis

Stránka sponzorů

GDPR

Fotogalerie

Archiv

Kontakty

Dětský domov se školou a základní škola Ostrava-Kunčice Jeseninova 4/31 Tel.: 567 567 567

Počet návštěvníků: 845904